Kapēc tieši ziemā mašīna sāk patērēt vairāk degvielas

Uz krasi pieaugušu degvielas patēriņu autobraucēji pievērš uzmanīu tieši ziemas mēnešos.

Centīsimies izprast, kapēc tā notiek.

     Variants, kad sliktāk strādā motors, netiks izskatīts, jo ja jūti, ka ar dzinēju kaut kas nav kārtībā un uz rādītāju paneļa iedegas «check engine» par degvielas patēriņa pieaugumu brīnīties ir vienkārši muļķīgi.

      Taču ja ar automašīnu it kā viss kārtībā, taču patēriņš pieaudzis, sākumā der atcerēties , ka vasaras riepast tikušas nomainītas pret zimas riepām. Pēdējais pēc definīcijas ir vairāk «rievainas» faktūras un mīkstākas pēc sastāva.
Abi šie faktori manāmi palielina pretestību, kas savukārt noved pie degvielas patēriņa palielinājuma.
Pie tam, bieži vien ziemā nākas braukāt slapjdraņķī, kas palielina mašīnas pretestību un veicina buksēšanu. Rezultātā papildus patērētās degvielas grami, kas nemanāmi pāraug litros.

     Ziemā biežāk tiek lietotas apgaismojošās un stiklu kā arī spoguļu apsildošās ierīces, jo dienas gaismas ir krietni mazāk. Tāpat pēc nakts stāvēšanas automašīnas šķidrumi kļūst blīvāki, līdz ar to mašīnas iedarbināšanai un sasildīšanai tiek tērēts vairāk degvielas.

     Daudzi autovadītāji ziemas laikā maina braukšanas paradumus. lēnāk uzņemt ātrumu un bremzēt, izvairās no straujiem manevriem, utt. Taču daudziem sanāk gluži pretēji- vēlme izrādīt savas apšaubāmās ātrās braukšanas manieres bieži vien noved pie augstāk minētā strauja degvielas patēriņa palielināšanās.

     Neskatoties uz sezonas degvielas (benzīna un dīzeļa) patēriņa apjoma palielināšanos ir vesela virkne universālu faktoru. Tā piemēram, pēdējais ritenis krasi palielina pretesību braukšanas laikā, kas savukart veicina lielāku degvielas patēriņu. Ja mašīnai ir problēmas ar bremžu cilindriem, tad sanāk ka pēc būtības mašīna visu laiku bremzē. Skaidrs, kas tas nelabvēlīgi ietekmē degvielas patēŗiņu. Kā vēl vienu piemēru degvielas patēriņam var nosaukt nepareizu riteņu leņķu uzstādīšanu. Šī faktora ietekmē automašīna nesamērīgos tempos patērēt degvielu.